Menu

Orgonit jest mieszanką żywicy organicznej i dużej liczby małych cząsteczek metalu i kryształów (kamieni leczniczych).

Żywica organiczna wciąga do siebie energię pola elektromagnetycznego (promieniowania) ze swojego otoczenia, energia ta następnie odbija się od metalowych części i następuje jej przyspieszenie, dzięki czemu dokonuje się oczyszczenie i wraca do otoczenia już jako witalna i korzystna dla zdrowia energia, wzbogacana o wibrację kamieni leczniczych, które zawarte są w orgonicie dla zwiększenia jego skuteczności.

Używając innej terminologii orgonit wciąga do siebie kationy ze swojego otoczenia, które szybko odbiją się od cząstek metalu (które w swojej sieci krystalicznej wytwarzają przewartościowane delokalizowane elektrony) a także dzięki kamieniom leczniczym, które wzmacniają i kształtują energię orgonitu i emituje już tylko nieszkodliwe a nawet korzystne dla życia aniony.

Orgonity nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania, dzięki czemu mogą być stosowane praktycznie wszędzie.

Substancja organiczna - najczęściej żywica epoksydowa, która zawiera krystaliczną siatkę i wciąga do siebie orgon ze swojego otoczenia.

Związki nieorganiczne - opiłki metalu (srebro, brąz, miedź, mosiądz, dural, aluminium, tytan, czarna stal) - składniki nieorganiczne - stanowią barierę dla orgonu, który odbija się od cząsteczek metalu, oczyszcza, przyspiesza i zamienienia negatywną (orgonową) energię na pozytywną, witalną i korzystną (orgonową) energię, wzbogaconą o jony ujemne, które promieniuje do swojego otoczenia.

Lecznicze kamienie (kwarc i inne – kryształ, jaspis, karneol, cytryn, szmaragd, kwarc różowy, azuryt, sodalit, ametyst, szungit, hematyt, awanturyn, rubin, tygrysie oko, lapis lazula i inne) – wzmacniają i formują energię. Przy twardnieniu żywicy stosuje się na lecznicze kamienie duży nacisk (podobny do tego jaki panował w procesie ich powstawania wewnątrz Ziemi) a w przypadku kwarcu (rodzaj minerałów który składa się z dwutlenku krzemu) tworzy się również efekt piezoelektryczny, to jest zdolność kryształów do wytwarzania napięcia elektrycznego i działania kryształów (kwarcu) jako źródła wzmacniania efektu orgonitowego.

Jak wybrać orgonit

Przy wyborze orgonitu trzeba brać pod uwagę poziom zanieczyszczenia środowiska, w którym orgonit będzie działać.

Przy każdym orgonicie znajduje się opis jego składu od poszczególnych kamienni leczniczych aż po metale, dobrane w konkretnym celu.

Można wybierać według kamienni leczniczych użytych w orgonicie, które odnoszą się do znaku zodiaku.

Baran – awenturyn, jadeit, jaspis, ametyst, turmalin

Byk – awanturyn, agat, kwarc różowy, selenit, howlit, tygrysie oko, lapis lazuli, cytryn, malachit

Bliźnięta – agat, howlit, karneol, amazonit, apatyt, akwamaryn, malachit, cytryn

Rak – awanturyn, selenit, kalcyt, karneol, jaspis, turmalin

Lew – kalcyt, tygrysie oko, jaspis, mokait, agat, cytryn

Panna – awanturyn, kwarc różowy, tygrysie oko, ametyst, jaspis, lapis lazuli, cytryn, karneol

Waga – akwamaryn, kwarc dymny, jadeit, jaspis, apatyt, lapis lazuli, turmalin, turkus, koral

Skorpion – agat, obsydian, ametyst, koral, turmalin, turkus, malachit

Strzelec – awenturyn, jadeit, tygrysie oko, ametyst, lapis,lazuli, turkus

Koziorożec – selenit, kwarc dymny, obsydian, tygrysie oko, jaspis, ametyst, malachit

Wodnik – amazonit, ametyst, akwamaryn, cytryn, turmalin, turkus

Ryby – agat, selenit, ametyst, koral, akwamaryn, turmalin, turkus

Kolejnym kryterium jest czakra, lub organy w ciele, które chcemy orgonitem stymulować (do każdej czakry należą pewne organy).

W większości orgonitów oferowanych w naszym sklepie podawany jest minerał dominujący,mamy madzieję,ze pomoże to w wyborze odpowiedniego orgonitu.

Proszę pamietać,ze każdy z ogonitów spełnia swoje podstawowe zadanie,czyli oczyszcza atmosferę z energii DOR na POR a minerały dodatkowo zwiększają i uzupełniają swoimi dobroczynnymi właściwościami działanie urządzenia.

Można również dokonać wyboru orgonitu, który spodoba się wam na pierwszy rzut oka, to znaczy intuicyjnie. Podobnie jak przy wyborze kamieni, nie ma lepszego doradcy, niż własna intuicja.

W mieszkaniu powinno być umieszczonych kilka orgonitów.Powinny być one ustawione w miejscach najbardziej narażonych tzn. w pobliżu urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie.

Sprzedawane są orgonity o różnej wielkości i zasięgu działania. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie jednego,wiekszego orgonitu w centralnym miejscu mieszkania. Orgonity te mają w opisie informację - orgonit do mieszkania-główny.

Dodatkowo w innych pomieszczeniach powinny być inne mniejsze orgonity o nazwie orgonit do mieszkania - uzupełniający.

Najlepiej gdyby były to orgonity z innymi minerałami dominującymi.Orgonity dostroją się do siebie i ich działanie będzie bardziej efektywne i kompleksowe.