Menu
SZUNGIT - NATURALNY FILTR - AKTYWATOR WODY - Zobacz większe

SZUNGIT - NATURALNY FILTR - AKTYWATOR WODY - 100 g-

Nowy produkt

7,00 zł brutto

Więcej informacji

SZUNGIT – Naturalny filtr wody - Aktywator wody  

 Zestaw 100 g szungitu.

Szungit - to naturalny minerał, który ma ponad 2 miliardy lat. Wydobywa się go tylko w jednym miejscu na świecie – w Karelii. Od tysiącleci jest używany do poprawy jakości wody pitnej. Przez ten czas jego właściwości zostały sprawdzone i potwierdzone, a działanie wspomagające zdrowie stosuje się do dzisiaj.

Często stosowany jest w stacjach uzdatniania wody zamiast wkładów z węgla aktywowanego. Ma właściwości oczyszczające, uzdatniające wodę i strukturyzujące ją.

Jeśli ktoś stosuje do wody krzemień, może z równie dobrym efektem wypróbować ten unikalny minerał.

Szungit-to najdawniejszy z występujących na Ziemi minerałów zawierających węgiel. Posiada specyficzną matrycę węglową. Molekuły takiego węgla są nazywanefullerenami. Ze względu na wysoką koncentrację fullerenów w szungicie można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same fullereny znaleziono w meteorytach, które spadły na Ziemię. Badaniem fullerenów zajmowali się angielscy uczeni i w 1998 r. za te badania zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla. Istnieją sztucznie syntezowane fullereny, ale ich stosowanie jest bardzo drogie (ponad 900$/1gram). Są one wykorzystywane m.in. w kosmosie, medycynie czy komputerach. Dlatego też prawdziwą sensacją było znalezienie w Karelii naturalnych fullerenów w szungicie. Jest to jedyne na Ziemi złoże szungitu fullerenopodobnego, który naprawdę posiada unikalne właściwości. Badania wykazały, że przy współdziałaniu z szungitem woda nabiera właściwości wspomagających zdrowie.

Woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich struktur biologicznych organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych komórek. Fullereny okazały się też najpotężniejszym i długo działającym antyoksydantem (niektóre źródła podają, że setki, a nawet tysiące razy efektywniejszym od witamin C i E). Działanie: · przeciwbólowe, · przeciwzapalne, · bakteriobójcze, · daje trwały efekt antyhistaminowy, · odmładzające (zwiększa elastyczność skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia, obrzęki). Pomaga w leczeniu chorób zapalnych, alergicznych, wirusowych, skórnych, schorzeń stawów i problemów związanych z przemianą materii. Pomaga także odzyskać dobry stan odpornościowy organizmu oraz dobry stan energetyczny przy syndromie chronicznego zmęczenia.

Zastosowanie: - nadkwasota, - zapalenie jelita grubego, - przeziębienia (grypa, zapalenie oskrzeli), - piasek w żółci i nerkach, - cukrzyca, - artretyzm, - syndrom chronicznego zmęczenia (przewlekłe zmęczenie i osłabienie, ból gardła, depresja, pobolewania i bóle, apatia, senność lub trudności ze snem itp.),

Zastosowanie (jako okład): - wrzody, - długo gojące się rany, - odleżyny, - ropne zapalenie mieszka włosowego – czyrak - furunkuł, - łuszczyca, - egzema - oparzenia (działanie przeciwbólowe), - choroby stawów (np. podagra, reumatyzm), - choroby rdzenia kręgowego, - trądzik młodzieńczy, - wypadające włosów (płukać - chroni przed wypadaniem, wzmacnia cebulki, daje blask i jedwabistość).

Widoczne efekty daje stosowanie wody szungitowej do płukania gardła (przy anginie), jamy ustnej (przy paradontozie), nosa (przy nieżytach).

Szungit jest również uniwersalnym sorbentem. Ze względu na możliwość oczyszczania wody ze szkodliwych substancji nie ma sobie równych. Absorbuje on na swojej powierzchni do 95% zanieczyszczeń.

Jak działa na wodę? - pozbawia mętności, - nadaje źródlany smak, - usuwa metale ciężkie, żelazo koloidalne rur wodociągowych, azotany i azotyny, pestycydy, dioksyny, fenole, związki chloroorganiczne, produkty naftowe, radionuklidy, jaja helmintów, - usuwa wirusy oraz bakterie.

Sposób stosowania:

Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą. Pozostawić 100g szungitu w 1,5-2 l wody na 3 dni do zniknięcia mętności. W miarę zużycia dolewać wodę. Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Wykorzystywać do picia, gotowania jedzenia, w celach kosmetycznych (skóra, włosy), podlewania roślin, a także w celach i sposobach opisanych w aukcji.

Należy jednak pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu. Dlatego najlepiej wymieniać „filtr szungitowy” raz na 3 miesiące.

Reviews

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Write a review

SZUNGIT - NATURALNY FILTR - AKTYWATOR WODY - 100 g-

SZUNGIT - NATURALNY FILTR - AKTYWATOR WODY - 100 g-